Guide pre nováčikov – farby v MTG

Každá z piatich farieb v Magic the Gathering sa špecializuje na príznačné typy abilities a spells. Je len na Vás, či si podmaníte jednu farbu, alebo všetkých 5.

White

Rozľahlé pláne obývané vojakmi, klerikmi a anjelmi poskytujú bielu many.

V Magic svete je biela farba zákona, poriadku a štruktúry. Môže zastaviť útočiace stvorenie v boji tým, že uvidí chybu v jej typoch útoku. Biela mágia lieči a chráni stvorenia.

Mágovia, ktorí používajú bielu manu, radšej posielajú do bitky armádu menších tvorov, ale niekedy je potrebné zahrať jedinú väčšiu kartu, ktorá v zápase súpera uprace.

Blue

Ostrovy poskytujú modrú manu, farbu hlbokého mora a nekonečné nebo.

Sila modrej mágie spočíva v rôznych trikoch a manipuláciách s jednotlivými kartami. Modré hráči pracujú v zákulisí, pre nich zápas sa odohráva už v samotnej hande, schovávajú a odcudzujú secrets a pred každým ťahom úplne ovládajú smer hry.

Modré kúzla a schopnosti sa zameriavajú na „vypožičiavanie“ kariet protivníkov a na správne ťahanie pravej karty. S mocou modrej zavolajte čarodejníkov a tvory zo vzduchu a oceánov, aby vám slúžili.

Black

Dark minions, undead creatures, and unspeakable horrors are native to the swamp, and they’re as self-serving and treacherous as the mages who command them.

Čierna mana pochádza z mokrých močiarov, v ktorých veci prchajú a hnijú.

Smrť, choroba, sebectvo, sila za každú cenu – to sú všetko hodnoty temnoty. Čierna mágia je výkonná a ľahko sa ovláda, ale prichádza s vysokou cenou. Jej kúzla a schopnosti môžu deformovať myseľ, otráviť land a premeniť stvorenia na nič.

Temní prisluhovači, nemŕtvi tvorovia a nevýslovné hrôzy sú domorodcami bažiny a sú rovnako sebeckí a zradní ako mágovia, ktorí im velia.

Red

Červená mana pochádza z hôr a z ohnivého srdca samotného sveta.

Červená mágia je naplnená ohňom, šialenstvom a búrkami skaly a lávy. Jej stvorenia sú bojovné a nebezpečné, od mocných drakov až po hordy búrlivých škriatkov.

Hráči, ktorí ovládajú červenú mágiu, nemajú trpezlivosť na rozprávanie alebo jemnosť. Konajú rýchlo a nedbanlivo. Červení mágovia môžu usmerňovať svoje divoké emócie, aby rozdrvili zem, po ktorej idete, alebo aby ovládali plameň ako živú zbraň.

Green

Ležiace lesy pretekajú zelenou manou, ktorá predstavuje pulz prírody.

Zelená mágia je o raste, živote a hrubej sile. Zelení mágovia chápu, že svet sa riadi zákonmi džungle – všetko je buď dravec alebo korisť.

Niektoré zelené bytosti sú bohaté, živé zdroje many, ale žiadna iná farba sa nemôže pochváliť tak silnými stvoreniami. Zelené stvorenia sú najväčšie a najmocnejšie v okolí, od týčiacich sa prírodných prvkov až po masožravé wurmy.

Neváhajte sa v komentároch vyjadriť, ktorá farba je Vaša obľúbená a ktorú farbu naopak zatracujete. Tento článok vznikol na základe inšpirácie a prekladov z rôznych zahraničných internetových stránok.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: