MTG Arena Dominaria Competitive draft – UG deck – 6 Wins


Od 07. júla je na svete nový update MTG Arény, ktorý so sebou priniesol nové herné módy. Medzi tieto módy patrí aj Dominaria Competitive draft. Tento mód sa od Quck Draftov odlišuje viacerými spôsobmi:

  1. Štartovné stojí 1500 Gems – naproti tomu za Quick drafty sa platí buď 5000 Gold, alebo 750 Gems.
  2. Competitive draft sa hraje na 2 víťazstvá a medzi jednotlivými hrami sa sideboarduje.
  3. Systém odmeňovania je rovnako odlišný od Quick draftu.

Tento týždeň je aktuálny Dominaria Competitive draft a my sme si ho museli vyskúšať:)

Dominaria Competitive Draft – UG deck

V drafte som si nadraftil moju obľubenú dvojfarbu UG , neprišli mi žiadne špeciálne silné karty a všetky zápasy v drafte vyzerali takto:

 

1. Kolo – Súperov bol pravdepodobne nováčik ani v jednej hre som s ním nemal väčší problém a vo finále ho prevalcovali moji flyeri.

2.Kolo – Súper hral modro-červeno-čiernu troj farbu no v prvom kole mu neprišli landy. Mne naopak absentovali nízke dropy. Postupne som však vykladal väčších a väčších minionov a získaval kontrolu nad boardom. Skrátka mne to prišlo krásne súperovi nie. Do druhého kola som nesajdil nič. V druhom kole som ja ani súper o landy núdzu nemal a mohli sme sa do seba pustiť so všetkou “vervou”. V 6. kole mi súper pekne zavaril s The Eldest Reborn. Ďalším nepríjemným prekvapením bol Haphazard Bombardment. Túto hru som nakoniec prehral trošku smolne. V momente keď už som bol zastabilizovaný mi chýbal jeden blocker. Keďže som na drafte obišiel bez extra silných kariet, nemal som z čoho vyberať a do tretieho kola som šiel opäť bez sajdovania:).  V 3.kole som mal fajn štartovaciu ruku 3 landy z každej farby, v prvom kole hneď šiel na board “kanárik”. Súperovi opäť chýbali landy. Situáciu som úplne zaklincoval keď môj Homarid Explorer, zrušil zo súperovho balíka 3 landy a z tejto landovej výhody sa súper už nedostal. Súper mal podľa môjho názoru fajn balík, žiaľ neprišli mu landy.

3.Kolo – Súper hral RGB trojfarbu, v prvom zápase začal zhurta s Llanowar Scoutom a na stôl chrlil jeden land za druhým. Osudným sa mi stal Wild Onslaught v kombinácii so Saproling Migration. Definitiívne ma však ukončil Kazarov, Sengir Pureblood. Po prvom kole som pochopil, že lategame je v rukách súpera:).  V druhom kole som to riskol s jednou landou na ruke a Opt, čo sa mi nakoniec vyplatilo prišlo mi to krásne a súpera som ukončil v piatok kole, bez karty na ruke. Tretie kolo začalo pekne hneď s Elfíkom na stole. Zápas to bol dobrý obom nám prišli aj landy aj minions. Nakoniec mi hru opäť vyhral Zahid, Djinn of the Lamp
4.Kolo – Do zápasu som šiel spokojný, keďže 1500 gemov som už mal istých. Prvú hru mi to prišlo naozaj pekne a začal som plniť board. Prvá hra skončila veľmi rýchlo v môj prospech. V druhej hre som mal takisto pekný začiatok. Llanowar Elf je prosto na nezaplatenie. Súper v treťom kole nevyložil landu a začal som sa ťešiť. Avšak ma potom vôbec nepotešil súperov Pierce the Sky do mojej Sfingy. Avšak súperovi neprišli landy ja som vyložil kicknutého draka a súper to vzdal. S jednou prehrou v rounde som šiel do piateho kola.

5.Kolo – V prvom zápase som mal opäť fajn ruku. Súper na prvý pohľad na mňa vybalil RB Aggro. V 4. kole súper ukázal silu čierneho removalu, keď zahral Eviscerate na moju Sfingu. Hneď v ďalšom kole som dal na stôl Džina a čakal čo sa bude diať. Trochu ma udržovalo pri nálade súperov malý land pool. Môj to zachraňoval Llanowar Elf. Súper mal na ruke 6 kariet no na stole len 4 landy. Neskôr súperovi landy prišli a zápas sa pre mňa poriadne zkomplikoval. Nakoniec mi hru vyhral opäť 5/6 Legend Džin :). Druhý zápas opäť pre mňa nevyzeral najhoršie. Na stôl som vyložil Llanowar Scout a vykladal som landy jedna radosť. V piatom kole som si zachránil Sfingu pred fritkou pridaním 1/1 tokenu. Na stole som mal vďaka scoutovi kopec landov a na stôl prišiel kicknutý Academy Drake. Spolu s 1/1 lietačmi som nakoniec aj druhý zápas 

Zhodnotenie

Po samotnom drafte som bol zhrozený neprišlo mi naozaj nič extra silné a mal som problém vôbec poskladať deck. Ale ako to niekedy pri drafte býva, z fungovania decku som bol veľmi milo prekvapený. Prehral som len jediný zápas v 2. kole.


You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: