Najlepšie White karty histórie MTG part. 3

V tomto článku načneme silnejšiu polovicu kariet zo zoznamu. Ktorá je Vaša obľúbená? Napíšte nám do komentárov!

Glory

Aj keď nie je taká účinná ako najhranejšia Incarnation (Wonder), toto Judgment stvorenie prichádza v druhej sekunde. Glory nie je nijak zvlášť veľkolepý ako flier v pomere 3/3, naozaj svieti, ak ho môžete rozmiestniť cez Patrol Hound, Anurid Brushhopper alebo Wild Mongrel. Zrazu vaše bytosti získajú nezraniteľnosť pri cielenom odstránení, smrti zranením a blokátoroch. Glory by bola hrateľná, keby do konca kola dala ochranu jedinej bytosti. To, že poskytuje všetkým vašim bytostiam ochranu, ich posunie na vrchol.

Mageta the Lion

Kým Blinding Angel mohol ohlasovať návrat bielo-modrých kontrolných deckov, Mageta the Lion ich tlačil na vrchol. Wrath of God skončil na tomto zozname na slušnom mieste, takže by ste sa mali opýtať, prečo by opakovateľný hnev skončil nižšie? Magetu môžete zabiť celkom ľahko s kúzlami na odstránenie, a to sa nedá aktivovať, keď príde do hry. Bez ohľadu na to, akonáhle to pôjde, je to skoro koniec hry pre všetky decky založené na tvoroch.

 

Parallax Wave

 

TTW (Temporary Targeted Wrath), Wave slúži ako najvyšší útočný nástroj: dočasne sa zbavíte blokátorov a problémových tvorov, zatiaľ čo vaše útoky prejdú. Ako obranná karta to tiež hviezdi: zabránite svojim tvorom v tom, aby zomierali na odstránenie, alebo znovu použite stvorenú bytost. Základ rebela, bieleho buriny a zaujímavé doplnenie ostatných deckov.

Mother of Runes

Keď hovoríme o single-target Glory, predstavujem vám Mother of Runes. Nikdy biely nedostal lepšiu 1/1 príšerku s cielenou schopnosťou. Odstránenie, blokovanie a útok zvierat sa stali okamžite beznádejnými záležitosťami. Zatiaľ čo Mother of Runes bola mimoriadne zraniteľná voči Masticore, dal obrovský tresk za lacnú cenu.

 

Serra Angel

Serra Angel môže byť podľa dnešných štandardov celkom nezaujímavá karta, ale po mnoho rokov žiarila ako absolútne najlepšia karta na zabitie v absolútne najlepšom balíčku 1. typu. Brian Weissman vyvinul deck známy jednoducho ako „The Deck“, ktorá sa všeobecne považuje za prvú control deck všetkých čias. Otáča sa okolo kontroly – výhoda karty a tempa – a Serra Angel hral dvojnásobnú rolu v útoku a obrane pri každom otočení.

Exalted Angel

Neuveriteľné! Áno, Exalted Angel skončil vyššie ako prašný, staroveký Serra Angel. Vzhľadom na doterajšie sety Onslaught and Legions sa pozeráte na najmocnejšiu bytosť v bloku. Prepracovaním prakticky nehratého Warrior Angela zo setu Stronghold, Exalted Angel zasiahne board v treťom kole, pretočí sa o 8 rozdielov v živote, každé kolo sa začína ako štvrté kolo a hra sa skončí krátko potom. Lieta, má vstavaný odkaz Spirit Link a dáva vám 4/5 za nízku cenu štyroch.

Worship

Vyskúšajte Worship, ktoré spája vašu nesmrteľnosť s pokračujúcou existenciou vašich stvorení. Ali from Cairo zomrel príliš ľahko ako stvorenie so štyrmi manami, ale Worship premení každé vaše stvorenie na Ali from Cairo. Táto karta môže tiež povedať: „ak hru ovládate, nemôžete prehrať hru.“

Astral Slide

Najnovšia biela karta z blokárskych kariet, Astral Slide, zatiaľ vyniká ako priekopník v súťaži o „najlepšiu Onslaught kartu“. Čo sa vás určite zaujme na očarovaní, ktoré môže zastaviť útočníkov, zachrániť blokátory, urobiť vaše stvorenia nezraniteľnými na odstránenie, dať vám morph zadarmo a umožniť opakovanie schopností prichádzajúcich do hry – zadarmo! Cyklovanie karty v týchto dňoch stojí jednu manu a to je všetko, čo potrebujete na spustenie aplikácie Astral Slide.

Enduring Renewal

Kostra decku „Fruity Pebbles“ kombinovala Enduring Renewal s Shield Sphere a Gobling Bombardment s cieľom dosiahnuť nekonečné škody. Aj keď sa Enduring Renewal nikdy nepoužívala za tento typ decku, bolo to dosť dobré na to, aby dominovalo viac ako jednej predĺženej sezóne.

Empyrial Armor

Pravdepodobne to najlepšie čarovné stvorenie v histórii Magicu. Keby sa tento zoznam týkal konceptu, táto karta by bola silným argumentom pre číslo jedna. Pretože hovoríme o Constructed, dokončí to slušné číslo pätnásť. Pre tri many máte stvorenie v priemere + 4 / + 4. S kartami ako Land Tax a Tithe sa tento bonus môže rýchlo zvýšiť až na +11 / + 11 (sedem kariet v ruke plus Land Tax plus ťah za kolo). Aj pri menšom počte Empyrial Armor pretína krivku a dokáže byť rozdielovou kartou.

Savannah Lions

Najlepšie útočné stvorenie v Magic histórii, klobúk dole. Jackal Pups v tomto okamihu videl viac hier ako The Lions, ale je to tak len preto, že existuje viac podporných kariet, ktoré by mohli sprevádzať Pups. Pri porovnaní hodnôt, jednu manu pre stvorenie 2/1 bez nevýhod, nemožno poraziť.

Lin Sivvi, Defiant Hero

Možno ste očakávali, že Lin Sivvi skončí na vyššej priečke zoznamu, pretože ona je zakázaná v Block Constructed, ale je trochu pomalšia ako Rebel, ktorý skončil na deviatom mieste. S tým povedané, schopnosť učiť prakticky každú stvorenie z vášho decku každý ťah pre celú hru, začínajúc od štvrtého kola, okamžitou rýchlosťou, je jednoducho pekne nepríjemné. Rebels decky často len padali Lin Sivvi a potom nikdy nevrhli ďalšie kúzlo celej hry, namiesto toho si budovali svoje sily a základňu mana ťah po ťahu.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: