Najzaujímavejšie Trading Card Game hry na PC okrem MTG

Keďže pokoronová karanténa je za nami a väčšina z vás už má menej času na hry, verím, že veľa z vás si na tento režim zvyklo a po večeroch má čas hrať hry naďalej. Veľa z vás už možno láka objavovať aj nové hry z tohto žánru, v podstate len pre porovnanie, alebo zo zvedavosti, či sú zaujímavejšie. Tu vám niekoľko z nich priblížim.

Shadow Era

Shadow Era je jedna z tých starších kartových hier a jej layout pripomína MTG alebo Yu Gi-Oh, ktoré boli v tejto dobe všetky podobné. Prekvapuje hlavne veľmi kvalitným singleplayerom, čo sa u tohto žánru stáva pomenej.

Eternal

Eternal pôsobí ako kombinácia Hearthstone a Magic the Gathering. Hráčom ponúka slušný single player, ktorý je možné hrať relatívne dlhú dobu. Táto hra sa dostala aj na konzole, čo môžu hráči Xbox One oceniť a prípadne skúsiť ako príjemné osvieženie medzi osvedčenými hrami na konzoli.

Gwent

Vznik Gwentu sprevádzala zábavnosť tejto minihry na Zaklínačovi od CD Projektu. Sprvu som skúšal túto hru a musím povedať, že ma veľmi nezaujala, decky boli príliš jednoduché a všetci hráči hrali to isté. To ale postupnými updatmi a expanziami postupne vymizlo a dnes sa táto hra teší obľube nielen u fanúšikov Zaklínača a kartových hier.

Hearthstone

Momentálne z pohľadu elektronických športov najpopulárnejšia hra, ktorej som tiež už dlhoročným hráčom. Hra ponúka singleplayer, ktorý ale nie je až tak obšírny (posledná expanzia ale mení tento pohľad na vec) a zároveň sú hráči multiplayeru oceňovaní za hranie singleplayeru (rewardy za splnenie jednotlivých kôl atď.). Samotná hra prechádza rôznymi obdobiami, chvíľu pôsobí dojmom “pay to win”, kde sú hráči, ktorí si za balíčky zaplatili reálnymi peniazmi v miernej výhode, čo sa v závislosti od rôznych expanzií vracia a odstraňuje. Posledná expanzia je ale z môjho pohľadu veľmi podarená, dokážu sa v nej presadiť aj hráči, ktorí karty za reálne peniaze nekupujú a zároveň v hre začínajú. Pre hardcore hráčov dokonca nákup kariet nie je až taký podstatný, väčšinou každú expanziu všetko dôležité dokážu nájsť, alebo “vycraftiť”.

Pokémon TCG Online

Veľa zberateľov dnes už priam ikonických Pokémon kariet ani netušilo, že vlastne zbiera karty kartovej hry. Samotná hra začínala na Game Boyoch, ktoré sme mali možnosť vyskúšať aj na PC cez emulátory a na tú dobu sa jednalo o skvelý počin. Presun do online sféry môže byť veľmi zaujímavý a rozhodne táto hra dokáže prilákať veľa nových hráčov.

Shadowverse

Hra ktorá dosť pripomína Hearthstone, s anime grafikou. Hra narozdiel od Hearthstone umožňuje hráčom aj vývoj samotných stvorení a preto je pre hráčov veľmi zaujímavou. Hráčom ponúka aj zaujímavý storymode, ktorý sám o sebe je dôvodom, prečo túto hru skúsiť.

Yu Gi-Oh! Duel Links

Hra, ktorá bola medzi prvými ako appka na smartfóny a v našich končinách populárna hlavne v časoch, keď žiadna hráčska scéna tejto hry prakticky neexistovala a hráči si kupovali väčšinou lacné napodobeniny kariet v rôznych trafikách. Veľa hráčov sa k tejto hre dostalo práve cez prvý anime seriál o kartových hrách, ktorý sa volal Yu Gi-Oh! a sledovať ho v počiatkoch bolo možné na RTL2, čo väčšine vtedajších fanúšikov nevadilo, že nerozumejú o čom sa tam hovorí. Veľa hráčov svoju neznalosť nemčiny časom ľutuje a pokúša sa nájsť každý diel buď v preklade, alebo v pôvodnej verzii, čo na niektorých weboch už je možné.

Samotná hra sa objavila aj na Game Boy konzolách a jednalo sa o kvalitné počiny, ktoré hráčov dokázali zamestnať na niekoľko dní. Neskôr prešla medzi prvými aj do počítačovej verzie, kde však hrateľnosť bola na nižšej úrovni až sa nakoniec transformovala na jednu z top kartových hier súčasnosti.

Legends of Runeterra

Veľa profesionálnych hráčov Hearthstonu prešlo časom k tejto zaujímavej hre. Osobne som si ju vyskúšal aj ja a vôbec nie je zlá. Možností oproti Hearthstonu je niekoľko a podobne ako pri hraní ostatných typov hier, ktorými sa Riot Games inšpiroval, je viac user friendly ako ich predchodcovia z dielne konkurencie.

Warhammer: Age of Sigmar Champions

Svoju kartovú hru zverejnil aj Warhammer. Osobne som do tohto universe absolútne nevstúpil, aj keď strategické hry som chvíľu hral a boli zábavné. Pre fanúšikov Warhammera istotne zaujímavý variant, viac nejakých user experience postrehov k nej nemám.

Catan Universe

Veľa z nás si už dokázalo vyskúšať náročnejšie spoločenské hry ako Osadníci z Katanu, prípadne Carcassone. Catan Universe teda všetkých fanúšikov tejto hry poteší a určite si na svoje pri nej prídu.

The Elder Scrolls: Legends

Osobne túto hru odskúšanú nemám, podľa grafiky mi ale pripomína bežne zaužívaný koncept kartových hier z dielne tvorcov The Elder Scrolls. Táto sága si za svoju dobu, čo je na trhu (a to už je veľmi pekná doba) získala veľa skalných fanúšikov a nepochybujem o tom, že veľa z nich ju už aj hrá.

V tomto článku môžete vidieť zopár námetov na kartové hry, ktoré by ste mohli vyskúšať. V prípade, že hráte aj iné kartové hry, o ktoré by ste sa chceli podeliť, napíšte nám do komentárov, nech o nich vedia aj ďalší hráči.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: