TOP 10 Oldschool kariet

Tento zoznam 10 najlepších nemá nič spoločné s úrovňou výkonu kariet ani cenou. Tento zoznam je väčšinou návrat späť do doby, keď bol Magic the Gathering niečo viac ako efektivita kariet v pomere k nákladom, keď samotné karty rozprávali príbeh fantázie, príležitostnej dominancie a idylickej fantázie. Keď karty boli, pre nedostatok lepšieho slova, mágia.

Tieto karty zachádzajú do doby, keď ešte nebolo možné hrať Magit the Gathering online, keď jediná šanca dostať sa ku kartám bývala buď cez prvé e-shopy, prípadne zberateľské burzy a rôzne trejdíky na turnajoch. Keď turnaje bývali len v pár mestách, ktoré organizovala uzavretá komunita kamarátov, ktorých táto hra bavila a pár ich známych sa rozhodlo do tohto na dlhší, alebo kratší čas pripojiť.

Čestná spomienka na priam až legendárnu kartu.

Keldon Warlord

Pozrite sa na svaly tohto chlapa. Táto karta bola jednoducho nesprávna. Bol jednou z mála kariet, o ktorých ľudia vedeli, že majú X / X ako silu a tvrdosť. Pre dieťa to znamenalo, že sila Keldon Warlordu nemala absolútne žiadne hranice.

Elven Riders

Agility. To je to, čo vidím, keď zahráte Elven Riders. Títo chlapci nemôžu byť ľahko blokovaní a dostanú sa tam za pekné tri kusy poškodenia. Na tejto karte môžete skutočne cítiť rýchlosť. Zachytáva tú časť zelenej farby, ktorú ste normálne nezískali, keď sa v tom čase pohybovali všetky Ironwood Treefolk a Craw Wurms.

Ball Lightning

Náklady na casting, umenie a stvorenie so slušným damage. Jedným z najviac mätúcich pravidiel v Magic je práve využívanie sickness a každý začiatočník v MTG sa previnil pokusom zaútočiť na stvorenia hneď, ako sa odohrali. Táto karta mohla zaútočiť na 6 síl, len čo zostúpila!

Psychic Venom

Pri hraní proti modrým deckom vás neporazili, porazili ste sa jedine vy sám. Medzi touto kartou, Icy Manipulator, Counterspell, a Jesterovým Capom, začínali deti chytať prvé skúsenosti s hrou a ničiť protivníkov.

Ashen Ghoul

Jednoudcho škaredý. Neprirodzené telo v pomere 3/1, ktoré sa ponáhľa a môže sa vrátiť z mŕtvych. Graveyardová potvora.

Giant Trap Door Spider

Toto môže byť jedno z mojich najobľúbenejších mien na karte. Účinok bol jedinečný, karta bola nakreslená strašidelne a dobre reprezentovalo dobu ľadovú.

Force of Nature

Na privolanie tejto karty musel človek zaplatiť 4 Zelené many… a potom 4 Zelené Mana po každom ťahu, len aby ich udržal pod kontrolou. Karta sa skutočne ukazovala, akoby ste museli toto stvorenie si vydržiavať manou, pripútať ho k svojej vôli, alebo by sa uvoľnil, aby spravil so súperom peklo, ktoré spraviť dokáže.

Shivan Dragon

Veľa hráčov pri začiatkoch si hlavne vďaka tejto karte okamžite našli nových kamarátov z radu hráčov. Karta Firebreathing bola bezplatne nasadená a pri jednom útoku zasiahla tvrdé, často ukončujúce hry. Maľba karty je proste úžasná a jeho 5/5 telo bolo štandardom, na základe ktorého sa posudzovali všetky skvelé tvory.

Serra Angel

Kto by nechcel kartu ceckatej ženskej s mečom? Jednoduché stvorenie s peknou grafikou. Keď už nasadíte Serru Angel, súper nemohol zaútočiť už s malými pozemnými vojskami, zatiaľ čo svojho pekného 4/4 tela ste súperovi spôsobili nemalé problémy.

Leviathan

Karta bola takmer legendou, pretože niekto vždy poznal niekoho, kto ju vlastní. Bolo to najväčšie stvorenie, keď som prvýkrát začal hrať, väčší ako Colosusses, Forces a Pit Lords. P / T bol dvojciferný! Vždy som však padla vhod, keďže Blue mal povesť zvolania najväčších tvorov (napr. Polar Kraken), pretože modrí reprezentoval najhlbšie učenie sa o many. Iba modrá mala tajomné vedomosti, ktoré dokázali vytiahnuť najväčšie bytosti. Osobne v týchto časoch som poznal aj ľudí, ktorí MTG nehrali, dokonca sa okolo Trading Card Games skoro vôbec neobtreli, ak nerátame Pokémon kartičky a o Leviathanovi vedeli.

Black Lotus

Aj ľudia, ktorí ešte nehrali Magic, vedia o tomto malom kvete. Pre mnoho ľudí je také ťažké pochopiť, prečo taký neškodný efekt môže riadiť najvyššiu cenu ktorejkoľvek karty Magic. Ale keď sa pozriem na Black Lotus, vidím prchavé okvetné lístky zmenené na manu a prísľub legendy, začiatky postupnosti udalostí, ktoré môžu buď hrozne havarovať alebo vygenerovať celú búrku.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: